2015 yılında kurulan FiCoSoft Danışmanlık;

- SAP® ERP Temel Modül Eğitimleri (FI,CO,MM,SD,PP,PM),
- SAP® Abap Programcılık Eğitimleri,
- SAP BO BW İş Zekası Çözümleri,
- SAP® Finansal Çözümler (FI,CO),
- Proje Yönetimi SAP® PS,
- SDLC (Yazılım Geliştirme Hayat Döngüsü) kapsamında;
- İş Analistliği,
- Kurumsal Yazılım Geliştirme,
- Test Yönetimi,
- Teknoloji dış kaynak (Outsource-ManageService)
alanlarında faaliyet göstermektedir.

Firmamızın Üretim , Enerji , Gıda , Otomotiv ve Teknoloji gibi pek çok ana sanayide ERP sistemleri konusunda derinlemesine tecrube sahibi mühendis kaynağı temel gücünü oluşturur.
FiCosoft bu güçle dünyanın en kapsamlı SAP ERP yazılım altyapısı üzerinde ulusal ve uluslararası danışmanlık projelerini başarı ile yürütmektedir.
FiCosoft Ayrıca FiCoSoft Akademi adı altında SAP® ERP FICO MM SD PP PM ABAP , Proje Yönetimi,İş Analistiği ve Yazılım Geliştirme konusunda eğitim programları da düzenlemektedir.
FiCosoft'un öncelikli faaaliyet alanı “Bilgi Teknolojileri alanında ERP FINANS Çözümleri” dir. Alanında dünya lideri olan SAP® nin ERP bilgi birikimi ve deneyimini en basit ve verimli şekilde ulusal muhasebe ve vergi mevzuatına uygun çözümlerle danışmanlık verdiğimiz firmalara aktarırız.
Ekonomimizin kıt kaynaklarının başarılı projelere aktarımı ulusal bir sorumluluktur.
SAP söz konusu olduğunda, başarılı optimum maliyette projelere dönüştürülmesinde sektörel tecrube çok önemlidir. Bu alanda mesafe almak için iş ihtiyaçlarının büyük resmi gören bir danışmanlıkla hızlı ve isterleri karşılayan uyarlamalarla dönüşümü sağlamak esastır . FiCoSoft danışmanlarımız SAP® nin ülkemizdeki projelendirmelerindeki iyileştirmeye açık alanlar üzerinde uzun yıllar çalışmalar yapmış başarılı projelere ve süreç iyileştirmeye odaklanmışlardır.
İhtiyaçları Müşteri gözü ile değerlendirecek çözüm ortaklığı FiCosoft olarak temel gücümüzdür.
Referanslar

Ficosoft firması SAP ABAP Lojistik MM SD PP FI CO Uluslararası muhasebe maliyet yönetim muhasebesi referans Ficosoft firması SAP ABAP Lojistik MM SD PP FI CO Uluslararası muhasebe maliyet yönetim muhasebesi referansFiCoSoft Yönetim Kurulu

SAP FI CO Serdal Dede
Serdal Dede

İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitimini 1995’te tamamlamış, 2009'da Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Executive MBA derecesi almıştır.
İş hayatına 1995 yılında üretim ve otomotiv sanayiinde üretim planlaması ve malzeme ihtiyaç planlaması yazılımları geliştirerek başlamıştır. 1998-2012 yılları arasında Aygaz A.Ş de Bilgi sistem Sorumlusu ,Yazılım Geliştiricisi , Analist , Veri Tabanı Yöneticisi , Teknoloji Proje Yöneticisi , Yazılım Mimarı , SAP Modül Sorumlusu ,SAP Proje Yöneticisi,İş Zekası Servisleri sorumlusu ve Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Daha Sonra iş hayatına TTNET A.Ş ve Türk Telekom A.Ş. de devam etmiş , 2012-2016 yılları arasında Teknoloji Yüzyüze Kanallar Yazılım Geliştirme Müdürü, Sipariş Yönetimi ve Orta Katman Uygulamaları Müdürü ve CRM Uygulamaları Geliştirme Grup Müdürü olarak çalışmıştır.
2016 yılından bu yana FiCoSoft bünyesinde Bilgi Teknolojileri ve SAP ERP danışmanlık ve eğitim faaliyeti yürütmektedir.
Serdal Dede SAP FI CO ,SD Modüllerinde ve ABAP programcılığında uzman olup Muhasebe,Denetim,Karlılık Analizi,Satış Dağıtım projeleri geliştirmiştir. Sap Proje Yönetimi ,BI,.Net,C#,MVC,VB,Java ve Mobil Cihaz yazılımları, PL/SQL ,Oracle ve MS SSIS veri tabanları üzerinde çok sayıda projede developer ve proje yöneticisi olarak katkı sağlamıştır. Özellikle CRM ve ERP Satış , Dağıtım , Finans uygulamaları,Faturalama,Stok,Muhasebe ve Raporlama uygulamaları konusunda Türkiye'nin kurumsal firmalarında Analiz ,Tasarım ve Geliştirme sorumluluğu almıştır.


Danışman Kadromuz
Danışmanlarımız SAP konusunda en az 10 yıl tecrube sahibi ve alanlarında mühendislik derecesine sahip profildedirler. Ülkemiz ve uluslararası kurumsal firmalarında aktif olarak SAP MM SD PP Logistic FICO Modül Danışmanlığı , ABAP teknik çözümlerinin dizaynı,geliştirilmesi test ve canlı kullanıma geçirilmesi ve farklı teknolojilerle entegrasyonu projelerini yürütmektedirler. Aynı zamanda projelerin modül uyarlamalarına kodlama desteği sağlamaktadırlar. SAP ve Non-SAP çok sayıda teknoloji projesini hayata geçirmişlerdir. Uzun yıllardır SAP Modül Danışmanı ve ABAP Danışmanı olarak çok sayıda programcı yetiştirmişlerdir. Halihazırda sektörde proje geliştirmekte olup aynı zamanda kurumumuzda SAP Modül ve ABAP Eğitimleri vermektedirler.
- SAP HANA S4
- SAP ECC 6
- SAP ABAP
Lojistik Modüller
- SAP SD
- SAP MM
- SAP PP
Finansal Modüller
- SAP FI - SAP CO Ayrıca - SAP PS
- SAP FICA (RMCA)
- ASAP Metodolojisi
- ERP (SAP , Axapta ,Dynamics,IFS Foundation)
- Entegrasyon ( ERP to B2B ,MII, PI)
- MS SQL BI - Oracle PL/SQL ,Database Administration
alanlarında uzmanlığa ve sertifikalara sahiptir.